Czekałyśmy na lasta lastowego, na cudownie niską cenę. tak czekałyśmy aż w niektórych biurach zabrakło ofert, wiec kupiłyśmy z ostatnich 8 miejsc wycieczkę autokarową do Grecji. Miała być Turcja i Istabuł, ale Grecja miała fajniejszy program.
O 9:30 wyjazd z W-wy, o 18 coś wyjazd z Opola poniżej poprawiona, bo "nasza" wycieczka.
1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Grecji.
2. DZIEŃ
Przyjazd do hotelu w okolicach Salonik w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie.Przejazd do miasteczka LITOCHORO, najlepszej bazy wypadowej do wejścia na szczyty Olimpu, uważanego przez starożytnych Greków za siedzibę bogów. Spacer malowniczym WĄWOZEM ENIPEAS. Przejazd na nocleg w Kalambace , wizyta w wytwórni ikon bizantyjskich, gdzie można zapoznać się z techniką "pisania" ikon (możliwość zakupów). Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie jednej z największych atrakcji turystycznych Grecji kontynentalnej - kompleksu klasztorów prawosławnych METEORA umieszczonego na "skałach zawieszonych między niebem a ziemią". Ten tajemniczy i malowniczy zespół skalny będący pomnikiem światowego dziedzictwa UNESCO, to niezwykła wędrówka w czasy średniowiecznego prawosławia ortodoksyjnego. W programie zwiedzanie dwóch klasztorów. Przejazd przez malownicze góry Parnas do Delf. Zakwaterowanie w hotelu w Delfach, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do w DELFACH, najpopularniejszego greckiego stanowiska archeologicznego otoczonego skałami Parnasu, wpisanego na Listę UNESCO. Zwiedzanie centrum kultu Apollina, gdzie Pytie przepowiadały przyszłość i wpływały na losy Grecji. Na szczególną uwagę zasługują pozostałości po skarbcach Ateńczyków, Święty Krąg, świątynia Apollina, teatr poświęcony Dionizosowi, stadion z trybunami dla 7 tys. widzów, gdzie odbywały się igrzyska pytyjskie. Przejazd do ATEN, stolicy Grecji, klasycznego greckiego miasta nieprzerwanie zamieszkiwanego od 7 tys. lat. Zwiedzanie miasta: Święta Skała Akropolu wpisana na Listę UNESCO, wizytówka miasta i symbol światowego dziedzictwa, arcydzieło klasycznej architektury Grecji: Propyleje - budowla wejściowa, Partenon - świątynia poświęcona Atenie - dziewiczej patronce miasta, Erechtejon wzniesiony ku czci Posejdona i Ateny, świątynia Nike Apteros, pinakoteka. Wizyta w muzeum Akropolu mieszczącym najcenniejsze zbiory sztuki starożytnej. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) kolacja z pokazem folklorystycznym. Zakwaterowanie w hotelu w centrum Aten, nocleg.
6. DZIEŃ
Śniadanie.
Wykwaterowanie z hotelu. Objazd centralnej części miasta, m.in.: Łuk
Hadriana oddzielający Ateny greckie od rzymskich, pozostałości świątyni
Zeusa Olimpijskiego, Ogrody Narodowe, Stadion Panatenajski - miejsce
pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich w 1896 r., przejazd przez
plac Sindagma z parlamentem, dawnym pałacem królewskim z Grobem
Nieznanego Żołnierza. Dalej
trasa prowadzi przez agorę - rynek starożytnych Aten, do pełnej życia
dzielnicy Place, malowniczo położonej u stóp Akropolu, słynnej z
fantazyjnych budowli i krętych uliczek pełnych klimatycznych tawern,
nocnych lokali i sklepów. Krótka
wizyta w TERMOPILACH, miejscu słynnej bitwy między Spartanami i Persami
w 480 r. p.n.e. Zakwaterowanie w hotelu na Riwierze Olimpijskiej,
kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ
Śniadanie. Wyjazd do VERGINY i zwiedzanie figurującego na Liście UNESCO stanowiska archeologicznego w miejscu najstarszej stolicy starożytnej Macedonii. Zachowały się tu grobowce macedońskich królów, m.in. Filipa II - ojca Aleksandra Macedońskiego. Przejazd do centrum SALONIK. Miasto założył w 316 r. p.n.e. macedoński król Kassandros i nazwał imieniem swojej żony Thessaloniki. Bogata historia pozostawiła tu wiele śladów, interesujące jest przemieszanie kultur rzymskiej, bizantyjskiej i tureckiej. Zwiedzanie: Muzeum Bizantyjskie, stara dzielnica Kastre, bazylika św. Demetriusza - największa świątynia w Grecji.Przejazd do hotelu w okolicach Salonik. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
8. DZIEŃ
Śniadanie. Wyjazd do Polski.
9. DZIEŃ
Przyjazd do Polski.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz